Anténní Televizní Systémy prodej – montáž – opravy – poradenství

Ultra HD – Revoluce v rozlišení

Ultra HD, též označované jako 4K/8K TV, je připravovaný formát televizního vysílání.

Pohlcující zážitek

Ultra HD nabízí čtyřnásobné rozlišení oproti HD vysílání, nevídané podání barev, plynulejší a jasnější obraz a jemnější detaily. Divákům zprostředkuje působivější zážitky při sledování filmových premiér, oceněných dokumentů nebo napínavých sportovních přenosů. S Ultra HD posunete zábavu na světovou úroveň.

Obraz vysílaný v Ultra HD má rozlišení 3840×2160 bodů, násobně více ve srovnání s 1920×1080 u Full HD a 720×576 u standardní definice TV. Ultra HD však není pouze o rozlišení. Přináší zlepšení, která vám zaručí realističtější, intenzivnější a zábavnější sledování televize. Jeho širší pozorovací úhel, vyšší frekvence displeje a vylepšená paleta barev poskytuje nepoznanou úroveň diváckého zážitku. Jinými slovy, zkušenost ze sledování Ultra HD se může směle měřit se zážitkem z kin.

Díky 60° pozorovacímu úhlu Ultra HD satelitního vysílání je doporučená vzdálenost od obrazovky poloviční oproti běžnému HD vysílání.


Hlavní výhody Ultra HD vysílání

  • 4x rozlišení oproti HDTV
  • 8x rozlišení oproti HDTV
  • Výjimečná ostrost
  • Zářivější barvy
  • Přirozeně působící vyšší snímková frekvence
  • Rozšířená škála kontrastu
  • 24-kanálové audio (22.2 surround sound)
  • Kratší vzdálenost pro komfortní sledování

HDTV (High-Definition TeleVision)

HDTV označuje formát vysílání televizního signálu s výrazně vyšším rozlišením, než jaké umožňují tradiční formáty (PAL, SECAM, NTSC). HDTV se vysílá digitálně, a může tak být použita jako jeden z formátů digitální televize DVB. V současné době je HDTV definována pro rozlišení 1080 prokládaných nebo neprokládaných (progresivních) řádků, případně 720 neprokládaných řádků. Rozměry obrazu jsou v poměru 16:9.

Pro označení formátů obrazu HDTV se používají tři údaje:

Počet řádků: 720 nebo 1080

Prokládání: „i“ jako interlaced (prokládáno) nebo „p“ jako progressive (neprokládáno neboli progresivní skenování)

Jestli má obraz prokládané či progresivní skenování – rozdíl spočívá v tom, že progresivní video vykreslí za sekundu např. 25 kompletních snímků, kdežto prokládané video vykreslí za sekundu 50 půlsnímků, tj. vždy jen sudé, respektive liché řádky, takže divák uvidí zhruba stejné množství obrazové informace, jako kdyby se díval na progresivně skenované video s 25 snímky za sekundu. Prokládání je pro lidské oko méně příjemné než progresivní skenování, ale je technicky méně náročné. V praxi se prosadilo jak v normě PAL (576i – každou sekundou 50 půlsnímků v rozlišení 720×576 pixelů), tak v normě HDTV (ale jen u rozlišení 1920×1080 pixelů, 1280×720 se vysílá progresivně a jelikož se v nové generaci nosičů Blu-ray prosadilo progresivní skenování i u rozlišení 1920×1080, tak se pravděpodobně dočkáme této špičkové kvality obrazu i u HDTV).

Počet snímků za sekundu: 23,976; 24; 25; 30; 50 nebo 60

Počet snímků, které se vykreslí za jednu sekundu, pro prokládaný obraz se používají jen frekvence 50 a 60, v tomto případě označují počet půlsnímků za sekundu.

HDTV podporuje přenos prostorového zvuku ve formátu DD Dolby Digital (kodek AC3) 5.1. Od roku 2009 Česká televize doplnila DVB-S (S – satelitní, na pozici 23°E) vysílání o volitelnou AC3 stopou – DD2.0. S příslibem filmů v AC3 formátu DD5.1 (tedy 6 kanálový zvuk).


Výhody HDTV


3D TV

Zážitky nyní přichází do Vašich domovů.

Necelých šest let po prvním evropském HDTV vysílání se v neděli 31. ledna 2010 uskutečnilo celosvětově první 3D televizní vysílání přístupné širokému diváckému publiku. Návštěvníci devíti vybraných britských barů v Londýně, Manchesteru, Cardiffu, Edinburghu a Dublinu se zmíněnou neděli stali svědky prvního sportovního přenosu vysílaného živě v 3D. Britská televizní stanice Sky Sports vysílající na satelitu ASTRA 28,2E představila 3D vysílání v zápase anglické Premiere Leaugue mezi Manchesterem United s a Arsenalem Londýn (3:1).

O atraktivnosti 3D není pochyb. Film Jamesa Camerona Avatar natočený v 3D se ukázal být neskutečným kasovním trhákem. Experti na technologie předpovídají, že touha diváků po 3D bude i nadále takto silná.

Společnost SES ASTRA přikládá rozvoji 3D vysílání velkou váhu. Zprovoznila FTA 3D demo program z orbitální pozice 23.5°E během veletrhu Anga Cable Show 2010 v Německu. Abyste mohli sledovat 3D program, potřebujete kompatibilní satelitní přijímač 3D, speciální brýle a odpovídající televizor 3D. Pak si můžete užít 3D obsah zahrnující sport, hudbu a zábavu.


Smart TV

Prozkoumejte úplně nový svět. Objevte chytřejší zážitky, které tradiční televizory nezprostředkují. Půjčujte si a streamujte filmy, videa nebo hry z online obchodů. Užívejte si výběr aplikací online jako YouTube. Tuto funkci má již většina prodávaných TV na trhu.

Aplikace MyRemote – Chytřejší způsob interakce s televizorem. Ovládejte televizor přímo ze svého chytrého zařízení. Aplikace MyRemote vám nyní umožní nebývale snadné sdílení obsahu z chytrého zařízení do televizoru (funkce SimplyShare), převedení digitálního televizního vysílání do tabletu (funkce Wi-Fi Smart Screen) nebo být stále v obraze díky programovému průvodci, s nímž můžete zvolit pořady pro sledování. Tuto funkci mají jen některé TV.

Wi-Fi Miracast™ – Zobrazte obsah obrazovky chytrého telefonu na televizor. Zobrazte na televizoru a sdílejte se svými přáteli a rodinou to, co vidíte na svém chytrém zařízení. Od fotografií po videa, hry a další obsah, z chytrého telefonu a tabletu můžete jednoduchým příkazem na velkou obrazovku zobrazit cokoli. Tuto funkci mají jen některé TV.

Multiroom TV – Osvoboďte se od tradičního vysílání. Televizor Smart slouží jako server a dokáže se připojit k dalšímu televizoru ve stejné síti Wi-Fi. Po připojení můžete převést digitální televizní vysílání a záznamy z tohoto televizoru na klientský televizor, aniž byste museli natahovat nové kabely nebo utrácet peníze za další předplatné. Tuto funkci mají jen některé TV.


Obecné informace HDTV

První dojem diváka, který v prodejně nebo u známých poprvé spatří HDTV, je zpravidla šokující. Sleduje televizní zprávy se stejnými moderátory, vysílané ze stejného studia, ale najednou vidí úplně jiný svět. Vidí detaily, které nikdy neviděl a najednou si uvědomuje, jak nedokonalý obraz až dosud sledoval. Pod sílou dojmu si tedy pořídí krásný nový televizor s označením Full HD, přinese ho domů, rozbalí, zapojí a většinou následuje zklamání. Obraz je neostrý a zdaleka nesplňuje představy.

JEN HD TELEVIZOR NESTAČÍ

Ke sledování televize ve vysokém rozlišení HDTV, nestačí jen kvalitní televizní přijímač. Je zapotřebí, aby i televizní signál byl vyroben, vysílán a přijímán ve formátu HDTV. A v tom je ten háček. Zatímco televizní přijímače HDTV jsou k mání všude, kde vzít televizní programy ve formátu HDTV?

Pro celkový dobrý vjem televizního vysálání je zapotřebí i kvalitní prostorové ozvučení, které dodá obrazu další rozměr.

PRÁVĚ PRO VÁS JE TU příjem DVB-T2 nebo DVB-S2 vysílání v HDVT

DVB-T2 H.265 (HDTV) je systém kódování pro vysílání v pozemním digitální televizi. Volné šíření tohoto signálu nabízí program České televize, CNN Prima News, Barandov TV, Seznam.cz TV

DVB-T2 H.265 4K / UHD – 3 840 x 2 160 pixelů toto rozlišení umí nové velké TV od uhlopříčky 43″ a výš

DVB-S2 v MPEG-4 (HDTV) je systém kódování pro vysílání v satelitní digitální televizi. Šíření tohoto signálu ze satelitu je podstatně dál, na orbitu nalezneme již desítky televizních programu vysílaných volně i kódované.

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM HDTV v DVB-T2 ?

Nemá-li vaše televize možnost zpracování signál ve formátu DVB-T2 H.265 je již technicky zastaralá – nesplňuje současné technické požadavky pro příjem a má velkou spotřebu elektrické energie. Doporučujeme výměnu za nová model, ten Vám přinese i nové služby, například HbbTV, internetovou televizi, prohlížeč internetu v TV,…

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM HDTV v DVB-S-S2 ?

SKYLINK – je poskytovatel největšího počtu programů ve formátu HDTV v celém území ČR.

Jsou to kódované programy, například ČT1 HD, ČT2 HD, ČT Sport HD, Prima HD, Prima COOL HD a TV Barrandov HD…. Aktuální seznam programů naleznete zde.

V rozšířené nabídce jsou to například programy Nova Sport1 HD, FILMBOX HD,… a zahraniční nekódované programy. Aktuální seznam programů Skylink naleznete zde.


freeSAT – je poskytovatel programů ve formátu HDTV na celém území ČR.
Jsou to kódované programy, například: ČT1 HD, Nova HD, Nova Sport1 HD, Eurosport HD, Eurosport2 HD, NatGeo HD, NatGeo Wild HD, Discovery HD Showcase, History HD, Sundance channel HD, Da Vinci U HD a HBO HD. Aktuální seznam programů naleznete zde.

Programy FreeSAT pro Vás můžeme zajistit: instalaci, smlouvu atd. V případě zájmu nás kontaktujte.

CO POTŘEBUJETE PRO PŘÍJEM českých a slovenských HDTV ZE SATELITU?

V případě zájmu o HDTV kontaktujte naši firmu, která pro Vás vše zabezpečí. Příjem signálu, dodávku přijímací technologie jak pro DVB-T2, set-top-box, TV, tak i DVB-S2 satelitní přijímače, přístupové karty a vše potřebné. Prostorové ozvučení pro Váš televizní signál zabezpečí naše odborná firma.

Další možnost příjmu HDTV nabízí kabelová televize a IPTV – informace hledejte u svých operátorů.