Anténní Televizní Systémy
prodej – montáž – opravy – poradenství

LTE - Odrušení TV

Co je LTE?

LTE (zkratka z anglického 3GPP Long Term Evolution) je technologie určená pro vysokorychlostní Internet v mobilních sítích. Formálně jde o technologii spadající do standardu 3G, přičemž její následovník – LTE Advanced – je již plnohodnotné 4G řešení. Teoretická rychlost stahování (downlink) je 172,8 Mbps a odesílání (uplink) 57,6 Mbps.

V České republice proběhla aukce LTE kmitočtů v pásmech 800, 1800 a 2600 MHz v polovině listopadu 2013. Stávající tři mobilní operátoři (Telefonica O2, T-Mobile a Vodafone) se zavázali pokrýt 98% území ČR signálem LTE do pěti let. Výstavba LTE sítí bude zahájena v první polovině roku 2014 (předpoklad duben 2014).

Dne 12. června 2012 spustila společnost Telefónica Czech Republic v obci Jesenice u Prahy první komerční provoz sítě čtvrté generace LTE. 15. listopadu 2012 pokryla společnost T-Mobile LTE sítí Mladou Boleslav. 1. července 2013 zahájil T-Mobile zkušební provoz LTE v Mladé Boleslavi a části Prahy, Vodafone spustil ostrý provoz v Karlových Varech. Tento provoz je v pásmu 1800MHz. Do současné doby jsou další oblasti pokryty službou na tomto pásmu.

Co umíme pro Vás?

Jsme připraveni realizovat odrušení TV signálu od nově připravované služby LTE v pásmu 800 MHz (tato služba používá bývalé TV kanály 61. až 69.) i v pásmu 2100 MHz (blízko Wi-Fi 2,4 GHz), jak individuálně tak i smluvně pro nové provozovatele v rámci celé ČR. Naši pracovníci se zúčastňují školení pro bezproblémové zvládnutí situace, která nastane při rušení TV příjmu.

Co bude rušeno?

Individuální (ITV) i skupinový příjem (STA) TV signálu, především TV kanály 55. až 60., širokopásmové zesilovače pro VHF-UHF s velkým ziskem instalované v širokopásmových anténách, špatně provedené instalace rozvodů TV-R signálu, vnitřní aktivní TV antény, aktivní a pasivní komponenty TV-R rozvodu s nízkým stupněm stínění, ...

Pro tyto případy máme k dispozici měřicí a záznamovou techniku, několik připravených technických řešení, odrušovače – pásmové zádrže po 800MHz a kvalitní komponenty pro rozvody TV-R signálu od prověřených kvalitních výrobců. Pro zajištění bezproblémového přijmu TV a R signálu i po spuštění služeb LTE v pásmu 800 MHz.

Také jsou rušeny systému pro příjem internetu v domácích podmínkách - pásmo Wi-Fi 2,4 GHz, GSM LTE používá pásmo 2,1 GHz. Tento problém již také umíme pro Vás vyřešit.

Již také byly zaznamenány problémy s příjmem satelitního signálu. Satelitní konvertor LNB na parabole pracuje v pásmu 0,97 až 2,15 GHz - rušeno GSM LTE 2,1 GHz.

V této specifické činnosti máme z minulosti již mnoho zkušeností. Naše firma provádí tuto činnost individuálně i smluvně pro provozovatele mobilních služeb CDMA Telefonica O2 Internet Data Expres a Mobilkom U:fon. Provádíme odrušení vojenského radaru NATO v lokalitě Sokolnice - Telnice - Újezd a okolí pro dodavatele radaru i individuálně.

Pro Telefonica O2 provádíme jako smluvní partner odrušení v Brno - město a Zbraslav u Brna (okolí do 20km).

Jsme i na facebooku