Anténní Televizní Systémy prodej – montáž – opravy – poradenství

Společné televizní antény

Obecné informace ke společným TV anténám.

Společná televizní anténa (dále STA) je systémem společného příjmu televizních, rozhlasových a satelitních signálů v bytových domech. Na rozdíl od kabelové TV je celé zařízení STA ve vlastnictví majitele domu (družstva, společenství vlastníků, ubytovny, hotelu, atd.).

Prvotní náplní naší firmy je provádění servisu a běžné údržby STA servisem a běžnou údržbou se rozumí veškeré úkony nezbytné k zajištění trvalého provozu rozvodu společné televizní antény a odstraňování provozních výpadků a závad. Jedná se zejména o opravy a výměny spojovacích prvků, konektorů, rozbočovačů, opravy účastnických zásuvek, odstranění lokálních závad na kabeláži, na místě opravitelných závad distribučních zesilovačů včetně jejich nastavení, odstranění závad v napájení signálem na jiné podobné opravy v tomto rozsahu.

Další devizou naší služby je fakt, že provádíme pravidelné kontroly stavu společné televizní antény STA, a to bez žádosti o zásah. O potřebných úpravách informujeme danou kontaktní osobu pro tento objekt.

Rovněž je možné u nás objednat jednorázovou opravu či rekonstrukci rozvodů společné televizní antény.

Z čeho se skládá STA?

STA se skládá z anténního systému (stožár + antény), hlavní stanice STA (obsahuje napájecí zdroj, zesilovače, modulátory a pod.), rozvodu signálu (kabeláž, odbočovače, rozbočovače, …) a účastnických zásuvek.

Jak nainstalovat STA?

Systémy STA musí být vždy instalovány odbornou firmou, která je vybavena potřebnými znalostmi, zkušenostmi a měřicí technikou. Systémy STA musí splňovat všechny požadavky ČSN EN 50083. Naše firma používá kvalitní měřicí přístroje pro správné nastavení celého systému společné televizní antény STA.

Jaké budou náklady?

Konkrétní cenovou nabídku vám vždy vypracuje naše odborná montážní firma a to na základě prohlídky stávajícího stavu STA a požadavků objednavatele na technické řešení. Provozní náklady za STA jsou velmi nízké. Na rozdíl od kabelové TV neplatíte u STA žádné další licenční poplatky (pokud se nerozhodnete pro příjem některého z placených programů). Spotřeba moderní hlavní stanice STA je v desítkách W a cena za energii je tak zanedbatelná. Náklady na servis jsou díky vysoké spolehlivosti STA minimální.

Záruka

Záruční doba na technologii STA je 2 nebo 3 nebo 5 roků – dle zvolené značky.
Záruka při realizaci STA u naší firmy je na celé dílo – montážní práce, technologii STA i včetně ostatních komponent použitých při realizaci. Používáme výhradně osvědčený materiál od renomovaných výrobců.

Údržba, servis:

Údržba moderní STA je nenáročná s minimálními finančními požadavky. Prostředky ušetřené na opravách a údržbě můžete investovat do rozšíření systému o příjem dalších programů. Našim zákazníkům poskytujeme možnost uzavření dlouhodobé servisní smlouvy – viz Smluvní servis (PDF, velikost: 78 kB).

Moderní STA není jen „anténou“ pro příjem základních programů, ale umí toho mnohem více:

Poznámka:

Realizované Top Akce:

Ukázky nejen z těchto projektů najdete v Galerii


Přechod na digitální vysílání

V současné době nabízíme odborný servis ITA a STA o technologii pro příjem signálu DVB-T2.

Při technické realizaci přechodu z DVB-T na DVB-T2 ne všechny instalační firmy zvládli vše na 1. Někteří uživatelé, jak individuálních antén tak i společných mají dnes problém s příjmem. Umíme opravit co je potřeba, máme letité zkušenost, znalosti i profesionální měřící techniku bez, které to dnes opravdu nejde. Pokud nejste s výsledkem práce Vašeho servisního anténního technika spokojeni zkuste nás! Tisíce realizací a spokojených zákazníku to mohou potvrdit.

Doplnění hlavní stanice STA o soupravu pro převod DVB-S na IP.

Satelitní televize se nepřevádí pro televizor na stěně v obýváku, ale pro mobilní telefony či tablety. Právě taková je jíž nejbližší budoucnost príjmu TV signálu.

Převod DVB-S na IP

Televize všude po síti

Televizi obyčejně sledujete v obývacím pokoji, tyto naše návyky se však v blízké době radikálně změní – fotbal si pustíme třeba při grilování na verandě. Nový komunikační protokol Sat>IP, který převádí televizní signál z družice do protokolu IP. Umožňuje sledovat televizi na jakémkoliv přístroji, který lze připojit k internetu. Podobně jako síť wi-fi je i konvertovaný satelitní televizní signál šířen celou domácností, takže se k němu zákazník odkudkoliv připojí přes chytrý telefon, tablet, počítač, herní konzoli či jiný přístroj s IP adresou a obrazovkou. Není přitom nutné instalovat další kabeláž, pouze se připojí vysílač. Ten je schopen obsloužit více zařízení zároveň, na kterých lze sledovat libovolné kanály nezávisle na sobě. SAT>IP také umožní šíření TV signálu přes obyčejnou elektrickou zásuvku. Čtyři až osm programů je takto možné pustit do sítě najednou, samozřejmě v nejvyšší kvalitě HDTV.

Již v červenci 2012 byl certifikován první SAT>IP konvertor od společnosti Inverto Digital Labs. Díky své schopnosti zpřístupnit kvalitní signál a velké množství obsahu na široké škále platforem představuje technologie SAT>IP skutečnou revoluci v oblasti příjmu satelitního vysílání. Užít si ji můžeme už brzo, hromadného rozšíření se má formát dočkat už během Olympijských her 2016.

Minusem je vyšší cena, ale již od STA o cca 32 účastnících je toto řešení na zvážení.
Pro účastníky má tato možnost hlavní výhodu v tom, že nemusí pořizovat satelitní přijímače pro příjem satelitních programů. Není nutno pro tento způsob přijmu předělávat rozvod STA signálu v daném domě, i když se doposud používal pouze na televizní příjem. Nevýhoda tohoto systému je omezený počet programů.

Toto řešení je vhodné kombinovat s verzí A) i C)

Možná se setkáte s nabídkou použití běžného set-top-boxu DVB-T2 a modulátoru DVB-T a zapojení jeho výstupu do rozvodu STA. Takovéto řešení je levné ale pro STA nevhodné: